tatra 813 AM-50 / FREBOX / 1:32 /HOTOVO

- ukázky staveb a postupů náklaďáků a stavebních strojů

Moderátor: Radim - PMHT

Re: tatra 813 AM-50 / FREBOX / 1:32

Příspěvekod pan Tau » úte 18. říj 2022 19:40:23

Konečně hotovo. Most jsem dal do přepravní polohy a nakonec jsem na něj chtěl přidělat táhla rozevírání. Ale to je tam nemožné dát, tak tam není. Stejně není vidět.
Byl to můj zatím nejrozsáhlejší model co do počtu dílů. Stavěl jsem ho bez úprav, nic jsem tam neupravoval. Podle mě autor odvedl dobrou práci, téměř všechno sedlo přesně, kromě vodiče kladky pístu rozevíracího lana. Tam mně to nesedlo. Velkým nedostatkem byl návod a návodová kresba. Některé díly na návodové kresbě chybí nebo jsem je aspoň nenašel. Bez fotek modelu a předlohy na rajčeti by se to stavělo o poznání hůře, možná bych si s tím ani nevěděl rady. A taky u některých dílů bylo zmatené číslování. Chvílema mě model ani netěšil, když jsem zápasil s návodem. Rozevírací lano jsem udělal dlouhé podle návodu, ale je o něco delší. Jak jsem psal už výše, udělal jsem chybu v nepodlepení bočnic mostu, proto se nedotýkají dorazy.

Pár finálních fotek. Zatím doma, ale jestli bude dobré počasí, tak ještě něco udělám venku.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Předchozí

Zpět na ...::: Nákladní vozidla a stavební technika :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron