Tatra 815 GTC / Michal Antonický / ABC / 1:43

- ukázky staveb a postupů náklaďáků a stavebních strojů

Moderátor: Radim - PMHT

Tatra 815 GTC / Michal Antonický / ABC / 1:43

Příspěvekod Jaryn » pát 17. úno 2012 17:51:49

Jedním z ,,oddechových,, modelů které jsem si slepil je i tato Tatra 815 GTC od pana Michala Antonického, která kdysi vyšla v ABC v měřítku 1:43...Tu jsem si spíchnul před téměř čtyřmi lety (fííí, toto letí :shock: ) při čekání na plížící se maturitní zkoušku...tisk a papír byl celkem katastrofální, proto jsem si model překopíroval na papír sílnější a novější, cca o gramáži 160g... ;)

Model: Tatra 815 GTC
Vydalo: ABC
Autor: Michal Antonický
Měřítko: 1:43

Tentokrát jsem začal od koleček...
Obrázek Obrázek

Mezitím vzniknul ,,rám,, podvozku a ,,nápravy,,...
Obrázek Obrázek

Potom jsem se vrátil v návodu o krok zpět a věnoval se kabině...
Obrázek Obrázek

Suché usazení kol a kabiny na podvozek, bude následovat vyrovnání osiček aby Tatruše moc ,,nešmajdala,,...
Obrázek Obrázek

Kabina doplněna o drobotinu, lehce upraveny stěrače a vyhledávací světlomety, držáky zrcátek jsem udělal z drátku, původní se mi opravdu použít nechtělo...ke kabině jedna výtka: Díly 11 (černé kryty na rozích kabiny) jsou vytištěny chybně, oba jsou pravé...takže levý nalepen obráceně a přetřen černou barvou...
Obrázek Obrázek

Díly které měli představovat výstuhy bohužel nemám, byly na listu který se mi do rukou nedostal...takže odhadem...
Obrázek Obrázek

Udělal jsem si ještě jeden stupeň podlahy zhruba v polovině výšky nástavby, stěny se tak hezky vyrovnaly, neprohíbají se a celé je to ,,pevnější,,...
Obrázek Obrázek

Zde nasucho posazená kabina s nástavbou, vypadá to že si to sedne bez ,,odmlouvání,,...
Obrázek

A tady nástavba usazena, docela sem se divil že sem jí ani nemusel moc přemlouvat, čekal sem že nebude chtít držet u kabiny...takže ještě doplnit drobotinu, retuš a máme hotovo...
Obrázek Obrázek

Tak, vše na svém místě, akorát koukám foťák potvora mi vytáhnul hrany... :?
Obrázek Obrázek

A tady pár foteček z ,,cesty kolem světa,, :D
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Tatra 815 GTC / Michal Antonický / ABC / 1:43

Příspěvekod Zdene » pát 17. úno 2012 18:45:02

Krásná práce!! Úplně sem vyvylil oči na tu fotku z přírody, jak drsné GTC překonává kládu a nástrahu pralesa... :lol: Adept na titul foto měsíce!! :geek:
Zdene
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned 28. lis 2010 15:34:59


Zpět na ...::: Nákladní vozidla a stavební technika :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron