Tatra Jamal EVO III AER 2017 / spidamodels / 1:32 / HOTOVO

Moderátor: monty

Re: Tatra Jamal EVO III AER 2017 / spidamodels / 1:32

Příspěvekod pan Tau » sob 24. lis 2018 20:59:01

Kabina je na rámu, měl jsem z toho velké obavy. Podle návodu se držák kabiny přilepit k rámu a k němu pak osičkou připevnit kabinu. To se mně zdálo dost složité, na prostrčení osičky je tam málo místa. Vhodnější mi přišlo držák kabiny připenit osičkou ke kabině a až pak je připevnit k rámu.

Obrázek

Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra Jamal EVO III AER 2017 / spidamodels / 1:32

Příspěvekod pan Tau » čtv 13. pro 2018 21:31:52

Stavba je skoro u konce, už chybí jen pár detailů a kapota. Nástavbu jsem udělal otevírací, dost dlouho trvalo, než jsem vymyslel panty.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra Jamal EVO III AER 2017 / spidamodels / 1:32

Příspěvekod Acespace » sob 15. pro 2018 10:37:36

Paráda :!:
Jen se mi zdá,že máš docela velkou díru mezi pevnou a otevírací částí.
Acespace
Podpraporčík
Podpraporčík
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 04. pro 2010 21:22:29
Bydliště: Okrouhlice

Re: Tatra Jamal EVO III AER 2017 / spidamodels / 1:32

Příspěvekod pan Tau » úte 18. pro 2018 19:53:55

Uf, konečně hotovo. skoro po roce jsme dokončil tuto tatru. Byl to zatím nejtěžší model, co jsem stavěl. Ripperovy stočtyřicetosmy oproti tomu jsou jednodušší. Velice těžké bylo udržet geometrii, protože je tady moc konstrukcí z drátků a plastových profilů. Z fotek je vidět, že geometrie není stoprocentní. Během stavby mě párkrát potkala krize, podle některých příspěvků jsem v tom nebyl sám. Příčnou byla občas nejasná návodová kresba. Ke stavbě mně moc pomohly fotky z betastavby. Dost velké potíže jsme měl při osazování potrubí mezi motorem a saharou. Dále mně zabralo čas než jsem si vymyslel panty na bočnicích nástavby. V nástavbě je asi moc velká mezera, ale tady jsou vnitřní panty a jiné řešení mě nenapadlo. Kdyby byla mezera užší, tak by se nedaly otevírat. A další potíže byly s kvalitou tisku, jak už jsem několikrát psal. Tatra má být žlutočerná, jak jsem našel na fotkách na internetu. Ale tady byla tmavě hnědá. Díly podvozku a kola měly krupičnatý tisk. Na Chodově jsem viděl výtisk, který byl výrazně lepší.
Stavbu nás začátkem roku začalo víc. Jak na tom jsou ostatní?

A teď pár finálních fotek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Předchozí

Zpět na ...::: Spida Models :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron