Jak narovnat drát

- rady a pomoc ze stavbou papírových modelů

Moderátor: Radim - PMHT

Jak narovnat drát

Příspěvekod TEO » úte 29. kvě 2012 18:17:55

V souvislosti s diskusí použití co nejrovnějšího drátu, při lepené modelu F1 na spřáteleném DF Cashpickově, jsem se rozhodl jednu lehkou technologii nafilmovat.

Jsou to dvě krátká videa z mého pracovního stolu, kdy použitím jehlového hranatého pilníku, válcováním docílím dost rovného efektu. Použito pro narovnání vázacího drátu o průměru 0,7mm. Tento postup byl kdysi popisován na bývalém DF-ku. Tak doufám, že i Vám ostatním pomůže k doplnění praktických zkušeností při modelařině.

Zde je první zahajující fáze rovnání:


No a zde je následné dokončení do napřímené podoby.
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak narovnat drát

Příspěvekod Cincin » úte 15. zář 2015 6:49:20

Mám otazku už nějakou dobu lepím modely z PMHT a spoustu triků jsem si už osvojil. Ale pořád se peru s přesným ohýbáním drátu podle vzoru. Např: držák zrcatek na Tatře 815 ... nebyla by rada jak docílit zprávnemu tvaru?
Cincin
bez hodnosti
bez hodnosti
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. zář 2015 6:44:41

Re: Jak narovnat drát

Příspěvekod Radim - PMHT » stř 16. zář 2015 15:55:02

Drát je nejlepší ohnout v kleštích přes hranu, pokud ti jde špatně ohnout je potřeba použít měkčí drát.
Nejlepší model je ten dokončený....
Radim - PMHT
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 21. lis 2010 8:12:22

Re: Jak narovnat drát

Příspěvekod pan Tau » stř 16. zář 2015 17:29:17

Nebo můžeš použít evergreen profily, zatím s nima nemám moc zkušeností. Do teď jsem používal rybářský olověný drát obalený cigaretovým papírem a ohneš ho bez problémů v prstech nebo pomocí pinzety. K modelu do pak jde přilepit herkulesem.
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 579
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa


Zpět na ...::: Tipy a triky pro stavbu modelů :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron