Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvekod Jaryn » čtv 08. lis 2012 20:18:18

Přeji pěkný večer...po dokončení Karosy LC jsem se naplno pustil do dalšího kousku ;)

Náhled na obálku...
Obrázek Obrázek

Pohled na originál a první várku dílů, ze kterých by mělo vzniknout závěsné zařízení... ;)
Obrázek Obrázek

A po chvíli toho lepení, ohýbání a barvení i něco takového vzniklo. Vše sedělo naprosto perfektně...
Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem podvozkem a přípravou žeber podlepených jako u předchozích modelů 1mm kartonem...
Obrázek Obrázek

Průběžně jsem si připravil kola a dle návodu podlepil patřičné díly pro karoserii...
Obrázek Obrázek

Po té jsem si připravil samotný plášť karoserie a dolepil na něj všechny plastické díly...
Obrázek Obrázek

Kola jsem doplnil o retuš, zadní spojil do tupláků a dokončil obě nápravy...Kola a ,,nápravnice,,mám zatím na sucho, dolepím je až budu mít hotovou karoserii pro případ, že by bylo potřeba něco doladit ;)
Obrázek Obrázek

To by bylo co se podvozku týče asi vše, hurá zpět ke karoserii. Na stropní díl jsem doplnil poslední drobnosti a celý jej nalepil na své místo.
Obrázek Obrázek

Vše zatím sedí bez nejmenších problému, zkrátka opět pohodička. Pokračování příště ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod opel123 » ned 11. lis 2012 19:32:51

Na tuto stavbu se těším , protože si myslím , že ,,erťák" byl jeden z nejpovedenějších československých autobusů , který kdy vzniknul (můj favorit je stejně řada š 11 ;) ). Ale co mě udivuje je ta obtížnost pátého stupně , mám v šuplíku schovaný model zetoru 15 také od MG , a ten mi příjde snad nejtěžší model od MG. Že by byl erťák ještě těžší :?:
Naposledy upravil opel123 dne sob 08. čer 2013 16:14:05, celkově upraveno 1
opel123
Strážmistr
Strážmistr
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 30. srp 2012 8:00:39

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Jaryn » ned 30. pro 2012 22:21:42

:arrow: opel123: Tak Zetora jsem neviděl, takže nemohu posoudit. Co posoudit mohu, je že se erťák staví stejně dobře jako ostatní modely autobusů od pana Antonického...ale teď už zase zpět ke stavbě ;)

Do skeletu jsem zalepil žebra a dal mu tak základní tvar...
Obrázek Obrázek

U předního žebra jsem odřízl část ze spodních dvou chlopní, aby mi nepřekáželi v přilepení stupačky řidiče. (Ta by dle návodu již měla být na svém místě, já si ji ale nechal na později) ;)
Obrázek Obrázek

Slepení masky a čelního skla je naprostá pohoda, stejně tak vlepení do karoserie. Vše sedí naprosto perfektně...Malé doporučení, v tuto chvíli ještě v karoserii oproti návodu nemám zalepené první přední žebro (díl č.3). Měl jsem tak mnohem lepší přístup ze vnitř při tvarování a lepení přechodu střechy nad čelním sklem, žebro by tam dost překáželo :idea: ;)
Obrázek Obrázek

A fáze, tedy alespoň pro mne, nejobávanější...oblouk nad oknem...
Obrázek Obrázek

Nejvíc zabrat mi dali poslední části oblouku...
Obrázek Obrázek

A zde už hotová přední část...
Obrázek Obrázek

A tady rozpracovaná zadní...
Obrázek Obrázek

Chce to opravdu hodně a pečlivě tvarovat. Díly sedí přesně, nikde nebyl žádný problém. Kromě vlastních rukou samozřejmě ;)
Obrázek Obrázek

Po dokončení zadní části karoserie jsem u ní ještě zůstal a doplnil ji o světla. Nejprve v rozsypu a pak už na svém místě...
Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem velice výživnou nano-činností, a sice čtveřicí blinkrů na předek vozu :) Když bylo vše slepeno a zaretušováno, doplnil jsem je na svá místa stejně jako znak, stěrače, nápis Karosa z pozůstatků z Š-11tky a konečně také stupačku řidiče a první žebro... ;)
Obrázek Obrázek

Dále jsem doplnil drobnosti na střechu...ventilace a poklopy (zahrádku na zavazadla si nechám na konec aby nepřišla k úrazu) ;)
Obrázek Obrázek

Pak jsem se podíval na žebřík. Držáčky které ho budou držet na karoserii jsou láhůdka :)
Obrázek Obrázek

U žebříku jsem objevil drobnou chybu v označení pro přilepení dílů č.94 (háčky pro uchycení žebříku ke karoserii), na dílu 93 je chybně označena pozice 95 (označeno v kroužku) Naštěstí nic závažného... ;)
Obrázek

Pokračování příště... ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Jaryn » sob 30. bře 2013 19:19:48

Takže pokračování a dokončení je zde ;)

Žebřík a jeho držáky...
Obrázek Obrázek

Jelikož na karoserii chybí dolepit už jen poslední drobnosti, vrhnul jsem se na kompletaci podvozku...
Obrázek Obrázek

Zde jsem malinko upravil plastické díly odřezáním bílých plošek pro přilepení náprav...Zde tedy před a po úpravě...
Obrázek Obrázek

Důvod byl ten, že díky podlepení plastických částí rámu by byly nápravy ve finále přilepeny o tloušťku kartonu dál od karoserie, jelikož se zde na rozdíl od Š-11tek lepí ještě pod nápravy. Podvozek by tak byl vyšší než bez použití těchto dílů... ;)
Obrázek Obrázek

A zde již podvozek na svém místě a připravené nárazníky s držáky...Instalace podvozku byla naprosto bezproblémová, vše sedělo na jedničku s hvězdičkou... ;)
Obrázek Obrázek

A pokračování zbývajícímu doplňky...Připravená zahrádka (vyřezávání vynikající záležitost) a poklice na kola...
Obrázek Obrázek

A tady na svých místech...
Obrázek Obrázek

Po doplnění posledních drobností na svá místa bylo konečně hotovo ;)
Co říci závěrem? Pohodová stavba jako vždy, jen je zde oproti dřívějším modelům potřeba větší dávka zručnosti a trpělivosti zvláště při tvarování přechodů střechy, nebo tvorbě detailů jako žebřík, zahrádka, atd. Každopádně co se modelu samotného týče, autor odvedl perfektní práci a zbytek, ten už je v našich rukou. No a jak se to podařilo mě, to už posuďte sami ;)

Zde tedy pár fotek jak celé to mé snažení dopadlo...
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Tak, to by bylo z této stavby vše, nashledanou příště ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Radim - PMHT » ned 31. bře 2013 18:20:19

Moc pěkná a čistá práce, ta poslední fotka na detaily, to je mazec :!:
Nejlepší model je ten dokončený....
Radim - PMHT
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 21. lis 2010 8:12:22

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Patla » pon 01. dub 2013 11:27:11

Taky se přidám - povedený model a super prezentace.
Patla
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 08. dub 2012 9:06:54

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Jaryn » pon 01. dub 2013 20:44:40

Moc díky, jsem rád že se líbí ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod jamaro » stř 03. dub 2013 10:18:51

Perfekt gratulace a co bude dál?
jamaro
Nadpraporčík
Nadpraporčík
 
Příspěvky: 138
Registrován: čtv 25. lis 2010 7:48:54
Bydliště: Bačetín Dobruška okr.Rychnov nad Kněžnou

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod Jaryn » čtv 04. dub 2013 16:32:40

Díky ;) A co dál? Už nějakou dobu rozpracovaná C 734ka ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Škoda 706 RTO LUX / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:

Příspěvekod pavelky » úte 23. kvě 2023 20:16:48

Super práce. Zeptám se. Nedaří se mi tento model už nikde sehnat. Dá se to někde? Díky.
pavelky
bez hodnosti
bez hodnosti
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. kvě 2023 20:14:57


Zpět na ...::: Mega Graphic :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron