Tatra 815 8x8 S1

- model jednostranného sklápěče

Moderátor: Radim - PMHT

Tatra 815 8x8 S1

Příspěvekod libovec » ned 30. říj 2016 9:28:06

Zdravím!

Když jsem stavěl oranžovou Tatru 148 6x6 S1 od PMHT, koukal jsem zde na fotky ze staveb ostatních modelářů a dost mi to pomáhalo tam, kde nepomohly návodové kresby. A jelikož zde zatím žádné fotky ze stavby nejsou, stručně popíšu stavbu svou. Již jsem ji vyvěsil na fóru papírové modelářství, snad to nikomu nebude vadit a snad tím někomu pomůžu :)

Začal jsem podvozkem. Všechno k sobě dobře sedělo, přesně podle návodu. Potom následovaly kola. Přední byly dobré, ale u zadních neseděl kuželový díl spojující pneumatiku a disk, musel jsem nastavovat zbylým šedivým papírem.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A potom kabina. Zde jsem měl menší problém, podařilo se mi zkonit přední sklo. :D Druhý výtisk mě zachránil. K lepení skel jsem použil oboustrannou lepící pásku a na skla fólii z meotaru.

Jedna poznámka: střešní okno je dobré lepit až po usazení interiéru, protože je možné skrz něj upravovat stěny interiéru, aby se nikde neprohýbaly a seděly.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Poslední krok byla korba. Zde bylo pár menších problémů. Některé díly měly prohozené číslování, myslím že to byly zadní sloupky - levý prohozený s pravým, a některé díly na zadním víku. Naštěstí je téměř nemožné nalepit tam špatný díl díky návodovým kresbám, ale je dobré mít to na paměti. Také přední a zadní sloupek na pravé straně je asi o 1 mm delší, doporučuji zkontrolovat a případně zkrátit ještě před lepením. Já jsem nejdřív lepil a pak řezal, což je na modelu trochu vidět.

Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Zrcátka mi chybí protože mi došel vteřiňák, až bude tak je dodělám. Dále mají přední kola malý zdvyh, byly to moje první listová pera, tak jsem nejspíš špatně odhadl potřebnou výšku.

Až na těch pár drobností s korbou je model parádní a staví se sám. Děkuji PMHT a těším se na váš další model. :)
libovec
bez hodnosti
bez hodnosti
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 30. říj 2016 8:34:45

Re: Tatra 815 8x8 S1

Příspěvekod Radim - PMHT » ned 13. lis 2016 10:43:54

Taky děkuji za super stavbu a prezentaci
Nejlepší model je ten dokončený....
Radim - PMHT
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 335
Registrován: ned 21. lis 2010 8:12:22


Zpět na pmht029 - Tatra 815 8x8 S1

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron