Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

- o všem novém okolo vydavatele PK Graphica a přehled všech vydaných stavebnic

Moderátor: petersen

Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

Příspěvekod TEO » sob 03. říj 2015 8:11:34

Ve chvíli, kdy jsem se dověděl, že má na svém pracovním stole pan Knotek model T 128, bylo mi jasné, že si budu chtít model postavit. Na výstavě papírových modelů v Kyjově byla premiéra tohoto modlu, neváhal jsem a jeden výtisk zakoupil. Jelikož jsem na svém stole neměl nic rozlepeného a chuť na tatrovečku silná......vrhl jsem se s elánem do lepení. Tentokrát jsem ale nezačal koly, jak to mám ve zvyku (musím si počkat na laserové dezénky), ale klasicky podle návodu nápravami. I když si podle nálady odskakuji k dalším podsestavám.....
Zatím vše sedí jak oné na prkénko....stavbu si užívám, ale předem si všechny své kroky předem promýšlím, abych neudělal nějaký faul, který by mě mohl ve výsledku mrzet.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » sob 03. říj 2015 18:13:28

Práce na podvozku pomalounku pokračují. Zadní náprava je téměř hotová - chybí brzdové válce na bubny a ochranné plechy zespodu gumových manžet. Na přední nápravě bude ještě trocha práce. Podvozek na sucho vyzkoušený k rámu na kterém bude osazena korba. U přední nápravy - díly 22P a 22L je chyba, kdy spodní část dílu jsem si musel udělat novou, aby mi proti sobě pasovaly otvory pro osu (špendlík) natáčení kol. Podvozek krásně pasuje na půdorysný nákres 1 : 1, v návodných kresbách.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » ned 04. říj 2015 15:20:16

Tak si tak lepím a lepím.....Ejhle další malé chybičky. Třmeny obepínající listová pera přední nápravy 62L a 62P mají vzájemně prohozené označení L a P. U brzdových válců, díly 92, 93 a 94 pro přední i zadní nápravu, chybí 2 ks dílu 93 a 2 ks dílu 94. Vždy jeden a jeden k přední i zadní nápravě. K rámu jsem nalepil zadní nárazník s tažným zařízením. Přední nápravu jsem doplnil o listová pera. Rám opět položen na podvozek zatím jen na sucho. Pravděpodobně ještě přetřu patřičným odstínem barvy i tyč řízení.....

Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod Acespace » pon 05. říj 2015 17:39:33

Tož pěkné to máš Zdenečku. :D Hele a co napsat pro opravný set panu vydávajícímu :?:
Acespace
Podpraporčík
Podpraporčík
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 04. pro 2010 21:22:29
Bydliště: Okrouhlice

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » čtv 08. říj 2015 17:38:56

Jiříku napíšu autorovi až bude celý model hotov. Což může být tak do 14 dní.
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » ned 11. říj 2015 17:15:52

Jelikož mě na služebce v Přerově zasáhl jakýsi morybundus, nebyla ani nějak nálada na lepení. Přeci jen jsem k podvozku doplnil brzdové válce a k rámu následně naviják a pásnice spojené se zadním nárazníkem. Opět vše k sobě zatím posazeno jen na sucho. Na spodní straně podélných nosníků rámu jsou nalepeny dva špalky (díly 38 tl.1mm), ty vymezují výšku rámu vůči podvozku. Jejich použití zabezpečuje rovnoběžné posazení rámu k centrální rouře podvozku. V dalším průběhu stavby uvidím jaké bude následné použití čtyř dalších dílů 38 podlepených 0,5mm kartonem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod pan Tau » pon 12. říj 2015 15:33:01

Jak se ti tvarovalo dno korby? Je to stejné jako u sklopky? Dno korby se mně zná trochu nešťastně řešené, pro tvarování autor nepočítá s tloušťkou papíru.
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » pon 12. říj 2015 17:29:37

U tohoto modelu je podlaha korby slepena ze dvou dílů, kdy jeden je podlepen kartonem tl.0,5mm. Je to prostě placka, na kterou se lepí bočnice (sajtny), které jsou navrženy originálním praktickým způsobem. Vnitřní díl je opět podlepený kartonem tl.0,5mm a na něj nalepený vnější díl, který je na spodní hraně vyšší o tloušťku podlahy korby. Takže zde vzniká osazení kterým se bočnice nalepí na boční hranu podlahy a krajní horní její proužek. Vůbec bych se toho nebál.....
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod pan Tau » pon 12. říj 2015 18:11:01

Tuhle tatru doma zatím nemám. Jestli je korba takto řešená, tak to je lepší než u stojedenáctky. U ní teď bojuju se dnem, kdy jsem ho podle návodu slepil k sobě, oříznul a pak tvaroval. Jak jsi tady zpracovával dno? Uvažuju, že bych ho udělal znova. Odříznul spodní bočnice, připravil dno a spodní bočnice nalepi natupo ke dne a výztuhám.
pan Tau
Kapitán
Kapitán
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned 28. lis 2010 16:27:36
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » ned 18. říj 2015 14:42:02

Odskočil jsem si k sestavení kabiny s interiérem. Vznikl mi při lepení jeden malý detail, který v konečném důsledku nebude mít vliv na kráse modelu. Mezi podlahou a předním čelem kabiny se mi udělala mezera cca 0,8mm, ta však není vidět při pohledu do interiéru a doufám, že od motoru to vidět nebude také. Nosníky držící přední nárazník pod kabinou jsem si musel malinko doupravit, aby k sobě i s kapotou ke kabině vše sedlo jak si představuji. Zespodu kabiny jsou na šikmé části podlahy naznačena místa pro přilepení nosného rámu nástavby. Šířka rámu je užší, než jsou ta místa naznačena, což ale nemá vliv na celkový vzhled modelu. Rám prostě přilepím přesně na střed v podélné ose modelu. Zkoušeno k sobě zase na sucho.....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Další

Zpět na ...::: PK Graphica :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron