Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

- o všem novém okolo vydavatele PK Graphica a přehled všech vydaných stavebnic

Moderátor: petersen

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » úte 20. říj 2015 18:22:25

Kabinu mám přilepenu k nosnému rámu a mohu začít vše dávat do kupy. Jenže při sestavování již slepených částí modelu mi vznikla docela prekérka. Jelikož si před slepením vše zkouším vícekrát na sucho, zjistil jsem, že prostor mezi blatníky je pro slepený motor úzký a po kabinou nemám místo k jeho osazení. Následovaly malé úpravy a další zkoušení nasucho i s přiloženým podvozkem. Na podlaze jsem si vybrousil místo pro osazení motoru. Kanály chlazení válců jsem si v místech osazení mezi blatníky navlhčil a koncem štětce tyto kanály promáčkl dovnitř. Dosáhl jsem tíženého efektu a dostal tak motor více mezi blatníky a dovnitř pod kabinu. To vše v i závislosti na osazení kapoty.Na šikmých částech blatníků, těsně před přední přepážkou mezi motorem a kabinou, jsem byl nucen si vyříznout otvory pro umístění výfukového potrubí. Všechny tyto úpravy jsou mimo dosah viditelnosti na modelu, takže jeho vzhled nijak neutrpí....

Dále přes otvory v rámu neprotáhnu kardanku, kterou bych propojil přírubu náhonu z rozvodovky k navijáku. Náhon k navijáku, jsem se tímto pádem rozhodl na modelu nepoužít. Stejně při ohledu na model není vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » ned 25. říj 2015 15:20:25

Udělal jsem si chvilku času i o víkendu. Než si zajdu dnes zasportovat, vrhl jsem se na kolečka. Zde jsem spokojený a vše sedí jak bych si představoval. Laserem gravírovaný dezének jsem mohl nechat vypálit o pár desetinek milimetru delší - je zde vidět na přechodu mezi běhounem a bombírovanou bočnicí, že je kolečko malinko menší než bočnice. Vliv na konečný vzhled modelu to mít nebude. Aby se netloukla čistě černá barva dezénku s tmavě šedou na bočnicích, přebarvil jsem jej namíchaným odstínem. Asi nebudete věřit, ale použil jsem bílou, hnědou a černou, abych se přiblížil barvě na bočnicích. V záři blesku foťáku to vyzní jinak, v reálu to tak nesvítí.

Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » pon 26. říj 2015 18:26:42

Zkouším si poskládat na sucho, vše co už mám slepeno. Tak nevypadá to věru zle......Bude to hezký přírůstek do sbírky.

Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32

Příspěvekod TEO » úte 27. říj 2015 17:58:42

Dnes jsem si ve obchodě s elektroinstalačním materiálem zakoupil potřebný drát, ke zhotovení výfukového potrubí. To jsem si společně s tlumiči přestříkl vodou ředitelnou barvou agama v odstínu 29 M rez. Výfuky jsem tím pádem mohl umístit na model. Taktéž začínám k modelu lepit drobnosti, které mám již připravené v pracovní krabičce. Model může stát už na svých čtyřech.

Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

Příspěvekod TEO » stř 28. říj 2015 8:23:25

Tak bych mohl konstatovat "HOTOVO". Ještě bych mohl na bočnice korby udělat z drátku háky zavírání, ale to už je jen detail, do kterého se mi moc nechce. Na modelu s ohledem na pár drobností, které jsem popsal výše, jsem již na nic závažného nenarazil. Stavbu jsem si užil a mám další krásný kousek do sbírky.

A zde již pár fotek hotového modelu....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

Příspěvekod Acespace » stř 28. říj 2015 19:53:45

Tož krásné to máš,mě moc líbit se :!:
Ale také si neodpustím dvě maličkosti:a to ucpaný výfuk :lol: a nějak postrádám hlavní část závěsu-kolik :twisted:
Acespace
Podpraporčík
Podpraporčík
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 04. pro 2010 21:22:29
Bydliště: Okrouhlice

Re: Tatra 128 / PKG / P.Knotek / 1:32 / HOTOVO

Příspěvekod TEO » stř 28. říj 2015 20:29:11

Kolíku, kolík není ani ve šmikajdě. Výfuk že je ucpaný? Není potřeba, aby byl prošťouchnutý. Přeci jen z něho žádné čmoudíky nikdy nepůjdou.
PATLU ZDAR!!!
Nová Galerie
TEO
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 87
Registrován: sob 27. lis 2010 22:51:55
Bydliště: Havlíčkův Brod

Předchozí

Zpět na ...::: PK Graphica :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron