Tatra 815 4x4 CAS 24 / PK Graphica / 1:32 / Hotovo

- o všem novém okolo vydavatele PK Graphica a přehled všech vydaných stavebnic

Moderátor: petersen

Tatra 815 4x4 CAS 24 / PK Graphica / 1:32 / Hotovo

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:40:44

TATRA T815 CAS 24

vydal: PK Graphica
autor: Petr Knotek
měřítko : 1:32
stupeň obtížnosti: 4
katalogové číslo: 23
rozsah: 5xA4

zahájení stavby: 20.3.2009

Nejdříve jsem slepil rám, který jsem vyztužil kartonem. Poté jsem vyřezal hlavní díly kabiny, abych zjistil její rozměry a mohl začít pracovat na interiéru. Postavil jsem asi 4 bíle verze a poslední verzi jsem vytiskl na barevné papíry. Poté jsem kabinu uzavřel a vrhnul jsem se na motor, protože model bude mít odklápěcí kabinu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté jsem slepil přední nárazní a přilepil k rámu, musel jsem ho zhruba o 2 mm posunout vpřed aby kabina mohla být odklápěcí a byla ve stejném umístění vůči rámu. Přilepil jsem ještě motor a zatřel bílá místa na rámu.

Obrázek Obrázek

A tady je výsledek mého dosavadního snažení. Zatím se nevyskytly žádné velké problémy, kromě těch které jsem si způsobil sám. Hlavně bojuji s čistotou lepení, což je na fotkách určitě znát. Více fotografií na známé adrese http://www.papirove-modely.cz/

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil Jan Benc dne sob 09. črc 2011 9:59:41, celkově upraveno 1
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Re: Tatra 815 4x4 CAS 24 / PK Graphica / 1:32

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:45:14

Dále jsem se vrhnul na díly podvozku. Nejdříve jsem samostatně slepil přední a zadní nápravu a středovou rouru s převodovkou. Takto připravené celky jsem poté přilepil na rám a doplnil o tlumiče, torzní tyče a spojovací hřídel.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:46:43

Dnes jsem dokončil vzduchojemy, výfuk, sání a jejich svody od motoru. Koncovku výfuku přilepím až dýl, aby nepřišla náhodou k úhoně. Dále pokračuji koly, ale to až příště.

Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:47:12

Kola jsem zkonstruoval s bombírovanýmy boky a také se vzorkem a poté natřel barvou AGAMA barva pneumatik a po dokonalém zaschnutí jsem je přilepil na svá místa. Bohužel zadní dvoumontáž je zhruba asi o 2 mm širší než by měla být a bude vystupovat z podběhů do stran. Což je způsobené bombírovanýmy boky. Uvidím po slepení nástavby jak velký problém to bude.

Obrázek Obrázek

Kabinu jsem napevno zajistil a doplnil o zámky v její zadní části.

Obrázek Obrázek

Tady je malá ochutnávka čím se zabývám v posledních dnech. Postupuji pomalu, ale každý den se snažím aspoň něco málo přidat, o víkendu bych se mohl rozjet více. Tak Příště.

Obrázek Obrázek
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:47:29

O víkendu jsem dokončil interiér nástavby, čerpadlo a nějaké drobnosti z výbavy. A poté jsem nástavbu slepil dohromady a přilepil na rám a na její střechu přidal další doplňky. Na kabinu jsem přilepil maják, SPZ, stěrače a madla.

Obrázek
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:47:50

Dokončil jsem veškerou výbavu a přilepil dovnitř nástavby. Už mi zbývá pouze zadní žebřík, zrcátka a stupačky. Což bych mohl v nejbližších dnech dodělat.

Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Příspěvekod Jan Benc » ned 28. lis 2010 9:48:12

Ukončení stavby: 12.8.2009

Dnes jsem dokončil tento model, snažil jsem se ho postavit co nejlépe a bez co méně úprav, tedy kromě interiérů, motoru a kol. Vím že jsem si s mnoha detaily mohl pohrát více, jak už řečená světla, nebo třeba blinkry, kliky atd. Slibuju že se pro příště polepším, ale i tak se mě model velmi líbí a jsem s ním spokojen. Musím ještě zapracovat na čistotě lepení a retuši.

Jinak je to velmi pohodový a velmi dobře slepitelný model, který obohatí určitě každou sbírku.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Benc
Nadstrážmistr
Nadstrážmistr

Zpět na ...::: PK Graphica :::...