Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:43

Příspěvekod Jaryn » pát 09. bře 2012 9:54:05

Přeji pěkný den... ;)

Pustil jsem se do dalšího modelu autobusu a to poslední novinky vydavatelství Mega Graphic, Karosy LC 735.00 jejímž autorem je opět pan Michal Antonický...

Takže zde tradiční náhled na obálku...
Obrázek Obrázek

K obvyklým čtyřem stranám modelu se nám tentokrát dostavá navíc i první díl knihy na pokračování, Papírová archeologie...Takže po podlepení všech dílů podvozku na materiál příslušné tloušťky jsem se mohl s chutí pustit i do čtení ;)
Obrázek Obrázek

Stavbu jsem zahájil opět nápravami, jak nám radí návod...tady se změnilo jen pár drobností jinak je konstrukce stejná jako u předchozích modelů...tedy pouze co se týče ,,náprav,,. Zbytek podvozku je zcela jiný, ale tam se časem dostaneme...Další prací pak byla šestice kol s rezervou (zatím bez retuše) a pár drobností v podobě zástěrek a dílů disků kol...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zpracované části podvozku jsem prozatím odložil a posunul se směrem ke stavbě karoserie. Tedy alespoň k přípravám na ni. Opět jsem začal podlepením všech dílů patřičným materiálem a připravil si žebra pro skelet.

Zde podlepené díly pro stavbu karoserie...Na druhé fotce jsem zakroužkoval díly 67, jsou sice v prostoru označeném ,,vše podlepit PK 1,, (kancelářským papírem) ale v návodu mezi díly určenými k podlepení nejsou. Já jsem je nakonec podlepil, řekl bych že jen v návodu vypadlo číslo ;)
Obrázek Obrázek

Co se týče podlepování a číslování dílů, našel jsem v návodu ještě jednu možnou nesrovnalost...jako poslední dva díly které se mají podlepit PK1 jsou uvedeny čísla dílů 66 a 70. Kdy číslo 66 odpovídá koncovým dílům zadního nárazníku (první foto, zde bych řekl že se možná podlepovat nemá :?: ) a číslo 70, což je držák zpětného zrcátka, který se rozhodně podlepit má, jak je zmíněno i přímo u dílu (druhé foto). V návodu však není zmíňka o dílu 68, což je druhý držák zrcátka, který má být také podlepen. Tak si nejsem jistý jestli nedošlo k záměně a místo čísel 66 a 70 nemá být v návodu 68 a 70 :?: Když se na to teď ještě jednou dívám, troufl bych si říci zda by neměla číselná řada dílů končit 65, 67, 68, 69, 70 a 71...Tedy správně uvedéné číslo 65, zakroužkované díly 67, rám levého zrcátka a zrcátko 68+69 a rám pravého zrcátka a pravé zrcátko 70+71 (soudím dle návodů od dřívějších modelů, kde tomu tak bylo)...
Obrázek Obrázek

Jedná se každopádně pouze o maličkost týkající se návodu a myslím že není problém se v tom zorientovat. A nakonec, pokud někdo nepodlepí zrcátka...na ta to nejezdí ne??? ;) Co se modelu samotného týče, je vše perfektní jako vždy a vše zatím sedí na desetinku přesně. už se nemůžu dočkat karoserie...Radost stavět :!:

Pokračoval jsem žebry. Ta jsem si upravil již dříve osvědčeným postupem, kdy jednotlivá žebra rozdělím nejprve na dvě poloviny, následně část bez chlopní podlepím silnějším kartonem, druhou s chlopněmi pak narýhuji a po vyřezání podlepených polovin opět přilepím k sobě...Ohyby chlopní na jednotlivých žebrech jsou zde sice označeny černým trojúhelníčkem, ale je třeba je ohnout přesně naopak, jinak by nám po přilepení trčeli do podběhů. Chlopně musí vždy ohybem směřovat do modré plochy žeber... ;)

Zde tedy žebra rozdělená na poloviny (zvýraznil jsem značky označující ohyb na opačnou stranu) a dále již slepená s protikusy a správně zahnutými chlopněmi...
Obrázek Obrázek

Pokračování příště... ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvekod Jaryn » čtv 19. dub 2012 16:39:00

Pěkný den...po asi měsíční nedobrovolné přestávce jsem si zase sedl k lepení a pokročil vpřed...

Na plášť jsem tedy dolepil všechny odrazky, zámečky a lišty. A že jich tentokrát bylo... ;)
Obrázek

Zpracované lemy blatníků...
Obrázek Obrázek

Když byl plášť připravený, mohl jsem vytvarovat střechu, přechody v zadní části a do pláště vlepit žebra...už se to začíná rýsovat :)
Obrázek Obrázek

Po vlepení žeber jsem se vrhnul na přední část autobusu. Stavba předního čela je naprostá brnkačka, vše krásně sedí a práce jde jako na drátkách...

Zde pár ,,nano částic,, :) ...čep stěrače a hotový stěrač...ono výroba čepů a dvou madel na masku je vůbec príma práce, doporučuji u toho moc silně nedýchat a hlavně nekýchat :twisted:
Obrázek Obrázek

Tady už čep i s madly na svých místech...při ohýbání madel se mi začal rozvrstvovat papír, takže jsem se s pinzetou a jehlou docela vyřádil, ale vše naštěstí dopadlo dobře...
Obrázek Obrázek

A prozatím hotová přední část osazená všemi drobnostmi...
Obrázek Obrázek

Tak, a teď hurá na druhý konec ;)
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvekod Jaryn » sob 21. dub 2012 11:26:18

Přejí pěkný den, mám zde slíbené pokračování... ;)

Zadní část ještě v instantním provedení a připravená ke vsazení do karoserie...
Obrázek Obrázek

A zde čelo na svém místě, zbývá ještě doplnit drobnosti...jinak opět pohodová a bezproblémová práce ;)
Obrázek Obrázek

Části levého zadního světla a madlo krytu motoru...
Obrázek Obrázek

No a tady vše na svých místech...
Obrázek Obrázek

Při lepení světel jsem trochu obešel postup doporučený v návodu, tedy nalepení destiček (dílů 44) na karoserii a následné nalepení dílů světel. Já jsem si světla nejprve naohýbal, oblepil jimi zmíněné destičky a teprvé poté celé vlepoval na patřičná místa...pozor na správné umístění a stínování světel :!: ;)

To by bylo prozatím vše, pokračování příště zbývající drobotinou...
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvekod Jaryn » stř 07. lis 2012 20:33:07

Drobotinu jsem odložil a pokračoval pracemi na podvozku...

U přední nápravy jsem udělal propichy pro čepy otáčení kol trochu větší, než by bylo pro danný drátek potřeba...tak jsem je zvětšil ještě víc a vlepil na místo čep s vložkou aby kola neměla nějaké zbytečné provozní vůle :)
Obrázek Obrázek

Dále jsem pak zaretušoval zadní kola, doplnil vnitřní části disků, spojil je do tupláků a zkompletoval zadní nápravu...a pak jsem nedočkavě posadil Karosku na kola...zatím tedy samozřejmě na sucho;)
Obrázek Obrázek

Po doplnění táhla řízení, doladění geometrie a nasazení zbytku disků jsou tak obě nápravy připraveny pro osazení...
Obrázek Obrázek

Další prací byl zadní nárazník a nějaká ta drobotina ke střešním ventilacím atd...
Obrázek Obrázek

Zde bych jen ještě jednou připomněl chybu v návodu, a to doporučené podlepení okrajů nárazníku (díly č.66). Tyto díly bych rozhodně nepodlepoval, na nárazník sedly přesně a po podlepení další vrstvou papíru by jejich natvarování a přilepení byl asi trochu problém :!: ;) Jinak je vše bez nejmenšího problému...

Pokračoval jsem předním nárazníkem...ten jsem si rozdělil na tři samostatné části, vrchní a spodní část jsem podlepil čtvrtkou a na tupo slepil dohromady...

Obrázek Obrázek

Pak zbývalo doplnit dva ,,gumové,, dorazy a mohl jsem nárazník nalepit na místo...
Obrázek Obrázek

Dále jsem dal dohromady všechny střešní ventilace a pustil se do podvozku. Zde je nám tentokrát v podobě plastičtějšího rámu dopřáno zábavy o něco více než u dřívějších modelů :)
Obrázek Obrázek

Po vlepení desek podvozku do karoserie a zalepení náprav jsem se pustil do dílů rámu...zde první, zahřívácí, dávka ;)
Obrázek Obrázek

Při dolepování dílů střední části jsem narazil na problém, kdy při pokusu o vlepení hlavních podélníků rámu se mi nedostávalo cca 3mm materiálu :?
Obrázek Obrázek

Nicméně to není žádná katastrofa, kdo na to bude koukat ze spodu, že :) I tak jsem vzal jeden z hranolků, který měl být ukryt pod plechem v zadní části a chybějící část z něj nastavil ;)
Obrázek Obrázek

Následovalo doplnění zadní části rámu a podvozek byl hotov...(na fotce ještě chyběl výfuk, teď už tam je) ;)
Obrázek Obrázek

Poslední dlouho odkládanou záležitostí byla zpětná zrcátka, respektive jejich rámy...ty jsem trochu vylepšil a místo papírových dílů použil plastovou kulatinku ;) Otázka na pár desítek minut a den na zaschnutí barvy...jak prosté...leč Karosa na to čekala téměř dva měsíce :oops:
Obrázek

A zde několik fotek hotového modelu... ;)
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jaryn
Praporčík
Praporčík
 
Příspěvky: 75
Registrován: pon 29. lis 2010 9:10:09

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvekod opel123 » stř 07. lis 2012 21:08:33

No , už jsem to napsal na papirovemodelarstvi , je to fakt nádherné ;)
opel123
Strážmistr
Strážmistr
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 30. srp 2012 8:00:39


Zpět na ...::: Mega Graphic :::...

  • Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron